بیوگرافی براك لسنر:

نام : براك ادوارد لسنر Brock Edward Lesnar

لقب : The Next Big Thin - Herecoms The Pain

محل تولد: مینیاپولیس - مینیسوتا

تاریخ تولد : 12 جولای سال 1977

قد : 3 فوت و 6 اینچ

وزن : 295 پوند ( 148 کیلوگرم )

 

زندگی نامه كوتاهی از براك لسنر:

براك لسنر رزمی كار معروف UFC و كشتی گیر سابق WWE در 12 جولای 1977 در مینیاپولیس به دنیا آمد. براك در زمان كودكی به دلیل علاقه ای كه به كشتی كج داشت در باشگاهی محلی فعالیت های خودش را آغاز كرد و خیلی زود پیشرفت كرد تا جایی كه او به WWE و UFC رسید.

او زمانی كه به با كمپانی WWE قرارداد بست برای اولین بار در تاریخ كشتی كج عنوان جوان ترین قهرمان كشتی در سن 25 سالگی را كسب كرد. او 3 بار در این سن توانست عناوین مختلف را به دست آورد و كارشناسان از او به عنوان یك نابغه یاد می كردند. به دنبال موفقیت های او ، براك در سال 2003 توانست قهرمان و پیروز رویال رامبل شود تا خود را بیشتر مطرح كند. پیش از این او در سال 2002 قهرمان كینگ آف د رینگ شده بود. او در سال 2004 به دلیل مشكلاتی كه در كمپانی داشت و به گفته خودش عدم علاقه به حضور در كمپانی WWE ، كمپانی فوق را ترك كرد. پس از آن لسنر مدتی به NFL پرداخت اما خیلی زود دوباره به میادین كشتی بازگشت.

این بار او در سال 2005 به لیگ كشتی ژاپن رفت و فعالیت های خود را آنجا ادامه داد. او در اولین بازی های خود در این لیگ موفق به كسب كمربند قهرمانی IWGP شد. اما حضور او در لیگ ژاپن یك سال بیشتر دوام نداشت. او در اكتبر 2007 با كمپانی UFC قرارداد امضاء كرد و این بار شاهد مبارزات واقعی او بودیم. مسابقات زیبایی كه او در این لیگ و قهرمانی هایی كه در آن به دست آورد باز هم نام براك لسنر را به سر زبان ها انداخت.

براك لسنر اولین اولین بازی رسمی خود را در برابر فرانك میر در UFC انجام داد  و در 15 نوامبر 2008 قهرمان كمربند سنگین وزن شد. درگیری او با فرانك میر شدت گرفت تا جایی كه در UFC 100 با او مسابقه ای خونین برگزار كرد. لسنر UFC 116 را هم با پیروزی پشت سرگذاشت و كمربند قهرمانی خود را هم چنان حفظ كرد تا جایی كه بالاخره در پی پی وی UFC 121 او نتوانست كمربند خود را نگه دارد و مغلوب حریف مكزیكی خود یعنی Cain Velasquez شد و پس از آن مسابقه او به شدت مصدوم شد و ماه هاست كه از مسابقات دور است.


احتمال بازگشت لسنر به WWE:

در بسیاری از خبرگزاری ها آمده است كه براك لسنر به زودی به كمپانی WWE بازخواهد گشت. همان طوری كه اطلاع دارید براك لسنر هم اكنون در مراحل ریكاوری خود به سر می برد و خود را برای ادامه مسابقات خود در UFC آماده می كند. لسنر در یك مصاحله جنجالی در هفته گذشته گفت: علاقه و رقبتی برای ادامه مبارزه در UFC ندارم و دیگر به UFC بازنخواهم گشت. پس از این مصاحبه بازار شایعه ها داغ شد و همه از احتمال بازگشت او به دابلیو دابلیو ای خبر دادند. البته وینس مكمن در مصاحبه های خود كه جدیدترین آن را در همین هفته انجام داد گفته است كه در تلاش برای آوردن براك لسنر در رسلمنیا 27 هستم و امیدوارم كه براك راضی به بازگشت شود.
 

دشمنی با آندرتیكر در WWE:
به هر حال دشمنی آندرتیكر و براك لسنر هم چنان ادامه دارد. این دو از سال 2002 با هم درگیری داشتند و اصلا روابط خوبی با هم ندارند. در پی پی وی های No Mercy و Hell In A Cell در سال 2002 بارها شاهد این موضوع بودیم و مبارزات خونینی كه بین این دو صورت گرفت را به یاد داریم كه با برتری آندرتیكر همراه بود. اما پس از مدت ها در پی پی وی UFC 121 كه لسنر مسابقه خود را باخت و كمربند را از دست داد ، آندرتیكر نیز به همراه میشل مك كول در استادیوم محل مسابقه حاضر بود و از نزدیك شاهد بازی براك بود. پس از پایان آن بازی در حالی كه براك مصدوم شده بود این دو با هم روبه رو شدند و اصلا رابطه خوبی بین این دو ندیدیم. پس از این ماجرا وینس مكمن و نویسندگان كمپانی WWE به این فكر افتادند كه ترتیبی اثر دهند تا براك لسنر با آندرتیكر در رسلمنیا 27 بازی كند. مسئله ای كه هم چنان یكی از تیترهای محافل كشتی است و هنوز كمپانی WWE نتوانسته براك لسنر را به كمپانی بازگرداند.

 

برخی از افتخارات و قهرمانی های براک لسنر:

قهرمانی ها و افتخارات در کشتی کج:

قهرمان سنگین وزن مسابقات آی دبلیو جی پی در New Japan Pro Wrestling

قهرمان سنگین وزن مسابقات آی دبلیو جی پی در فدراسین ژنوم

کسب کمربند قهرمانی تگ تیم در اووی دبلیو ای جنوب

کسب کمربند قهرمانی دبلیو دبلیو ای

کسب عنوان کینگ آف د رینگ در سال 2002

برنده رویال رامبل سال 2003 و افتخارات دیگر در کشتی کج .....

قهرمانی ها و افتخارات در ام ام ای:

قهرمان مسابقات ام ام ای در سال 2008 و 2009

انتخاب بهترین مبارز ام ام ای در سال 2009

قهرمان سنگین وزن یو اف سی